Możesz korzystać z moich przepisów każdego dnia, układając z nich pełnowartościowy, zdrowy jadłospis.
Długo zastanawiałam się nad tym jak to zrobić, żeby dać Ci coś więcej niż tylko kolejny, randomowy zbiór przepisów. Przecież w internecie znajdziesz ich miliony! Dlaczego masz korzystać właśnie z moich?! Wiadomo, że są smaczne i zdrowe, ale to chyba trochę za mało, żeby Cię przekonać…
Przykładowo: przepis na brownie z fasoli, został już przerobiony na każdy sposób i wcale się nie dziwię, bo to brownie jest mega smaczne! Ale jak je wkomponować w jadłospis??? Wiesz? No raczej nie bardzo…
Fajne są przepisy na fit słodycze udostępniane przez inne blogerki, ale w zasadzie to jak należy je traktować? Zjeść je na śniadanie, deser czy tzw cheat meal? Czy da się wkomponować je w zdrową, pełnowartościową dietę? I czy jedząc ciągle fit ciasta, batoniki i inne smakołyki, w których znajdują się odżywki białkowe nie przesadzimy z ilością białka w diecie? Inne pytanie czy w zasadzie te propozycje są naprawdę zdrowe? Nie mi to oceniać.
Jak podzielone są przepisy na blogu?
Stworzyłam dla Ciebie bazę przepisów z podziałem na:
W każdym przepisie znajdziesz informację o wartości BWT (białkach, węglowodanach i tłuszczach) oraz o ilości porcji z danego przepisu. Dzięki tym informacjom w łatwy sposób możesz wkomponować przepis w swój jadłospis lub w całości ułożyć go z moich przepisów. Mam nadzieję, że niedługo na blogu pojawią się także posiłki potreningowe jeśli tylko pozwoli mi na to czas.
Jak ułożyć jadłospis?
Standardowy jadłospis składa się z 4 posiłków o odpowiednich proporcjach BWT:
śniadanie B20 W0-10 T30
II śniadanie B20 W40 T20
obiad B20 W40 T20
kolacja B0-10 W40 T20
W sumie 1570 kcal – to baza dla Twojej diety, jeśli dodasz do drugiego lub trzeciego posiłku 150-200 kcal z owoców i warzyw otrzymasz pełnowartościowy, zdrowy jadłospis o kaloryczności max 1770 kcal.
To optymalna ilość kalorii dla przeciętnej kobiety wykonującej prace biurową i ćwiczącą 2-3 razy w tygodniu lekki fitness (max 30-45 min.). Pamiętaj! Zawsze dodawaj warzywa do posiłków!
Jeśli trenujesz siłowo i dodasz w dni treningowe posiłek potreningowy, kaloryczność może zwiększyć się nawet do ponad 2000 kcal! I świetnie, bo w te dni, twój organizm będzie tego potrzebował. Przepisy potreningowe też na pewno pojawią się na blogu.
Potrzebujesz więcej makro?
Stwórz jadłospis na 5 posiłków lub zwiększ porcje! Wszystko w łatwy sposób dopasujesz do swojej diety korzystając z BWT opisanych przy przepisach.
Co to są przepisy bazowe?
Oprócz przepisów na śniadania, II śniadania, obiady i kolacje znajdziesz przepisy bazowe – to przepisy, które możesz wykorzystać do przygotowania posiłków, np. ten wspaniały chleb z kaszy gryczanej idealnie sprawdzi się na 2, 3 lub 4 posiłek, porcje również podane są przy tych przepisach!
Mam nadzieję, że dzięki temu będziesz korzystać z przepisów na moim blogu, a Twoja dieta stanie się dla Ciebie przyjemnością – tak, jak jest to u mnie. Życie jest za krótkie, żeby deser jeść po obiedzie, ja deser jem na śniadanie, II śniadanie, obiad lub kolacje, ale to taki deser, który jest pełnowartościowy, a makro się zgadza! Sprawdź po prostu moje przepisy i ułóż z nich pełnowartościowy jadłospis.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat żywienia zajrzyj do zakładki: ODŻYWIANIE.
Mam dla Ciebie coś więcej! Jeśli chcesz mieć zdrowe przepisy pod ręką, bez dostępu do internetu, sprawdź moją dietę systemową.
Program Odżywianie Systemowe. Trwała metamorfoza Twojej sylwetki!
Program Odżywianie Systemowe to gwarancja trwałej metamorfozy Twojej sylwetki! Bez monotonnej diety. Bez treningów. Bez efektu jojo! Program zawiera pakiet ebooków, które pomogą Ci zaplanować żywienie, zrozumieć popełniane do tej pory błędy żywieniowe, wprowadzić zdrowe nawyki i przygotować jadłospis nawet na cały miesiąc w przeciągu kilku minut! W pakiecie ebooki z przepisami na: śniadania białkowo-tłuszczowe, pełnowartościowe desery bez cukru i bez glutenu, na drugie śniadanie, zdrowe obiady semiwegetariańskie i zdrowe kolacje wegańskie oraz wegetariańskie. Dodatkowo lista wymiennych węglowodanów, przepisy na koktajle potreningowe oraz planer do druku.
witaj 😉 Twój blog mnie bardzo zainteresował głównie ze względu na to, że od lat zmagam się z alergią na nikiel, chrom i kobalt. Już tracę nadzieję, że się pozbędę tego paskudztwa 🙁 Mam pytanie: czy podawane na blogu przepisy są złożone z produktów nie zawierających niklu? Jak reaguje Twój organizm przy takiej diecie? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam 🙂
Cześć, dziękuję że do mnie napisałaś. Moje uczulenie jest teraz uśpione, ale to myślę szybko by wróciło gdyby w mojej diecie pojawiłby się gluten, cukier, piwo i inny kolorowy alkohol oraz wysoko przetworzone jedzenie. Zdrowa dieta to podstawa, polecam moje przepisy ale pamiętaj że zawartość metali ciężkich w produktach zależna jest od ich uprawy, przechowywania i obróbki.
Bardzo fajne, smaczne i zdrowe zestawienie! W obliczu konieczności przestawienia swojego trybu żywieniowego z pewnością skorzystam. W zamian dorzucę coś od siebie, jak można układać jadłospisy z poziomu wyszukiwarki Google wspomagając jej pozycjonowanie. Każdy przepis warto opisać za pomocą danych strukturalnych. W tym celu idealnie nadaje się tzw. Schema Recipe (https://schema.org/Recipe) tego typu dane stosuje wiele portali i blogów, co pozwala im się lepiej pojawiać w wyszukiwarce a co za tym idzie ludziom jest łatwiej skompletować swój jadłospis. Pozdrawiam.
Wow nie wiedziałam, że to takie proste. Śledzę Twój blog od dawna i nigdy nie myślałam że z przepisów mogę przygotować dla siebie cały jadłospis
O, ten wpis sie przyda, zwłaszcza dla kogoś takiego jak ja kto rzadko ma glowe i czas do tego aby wszystko sobie sensownie poukladac 😀
fajny pomysł, ale kalorii dla mnie za mało:D musiałabym dodać coś do tego 😉
witaj 😉
Twój blog mnie bardzo zainteresował głównie ze względu na to, że od lat zmagam się z alergią na nikiel, chrom i kobalt. Już tracę nadzieję, że się pozbędę tego paskudztwa 🙁 Mam pytanie: czy podawane na blogu przepisy są złożone z produktów nie zawierających niklu? Jak reaguje Twój organizm przy takiej diecie?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam 🙂
Cześć,
dziękuję że do mnie napisałaś. Moje uczulenie jest teraz uśpione, ale to myślę szybko by wróciło gdyby w mojej diecie pojawiłby się gluten, cukier, piwo i inny kolorowy alkohol oraz wysoko przetworzone jedzenie. Zdrowa dieta to podstawa, polecam moje przepisy ale pamiętaj że zawartość metali ciężkich w produktach zależna jest od ich uprawy, przechowywania i obróbki.
Bardzo fajne, smaczne i zdrowe zestawienie! W obliczu konieczności przestawienia swojego trybu żywieniowego z pewnością skorzystam. W zamian dorzucę coś od siebie, jak można układać jadłospisy z poziomu wyszukiwarki Google wspomagając jej pozycjonowanie. Każdy przepis warto opisać za pomocą danych strukturalnych. W tym celu idealnie nadaje się tzw. Schema Recipe (https://schema.org/Recipe) tego typu dane stosuje wiele portali i blogów, co pozwala im się lepiej pojawiać w wyszukiwarce a co za tym idzie ludziom jest łatwiej skompletować swój jadłospis. Pozdrawiam.
Dzięki! <3