Naturalną pielęgnację twarzy i ciała stosuję już o dobrych kilku lat. Postanowiłam zebrać w jednym wpisie naturalne produkty do twarzy, z których korzystam lub korzystałam. Znajdziecie tu toniki, mydła, glinki i wiele innych. Zapraszam na wpis – naturalna pielęgnacja twarzy.
Moja naturalna pielęgnacja twarzy jest dość prosta, stosuję głównie sprawdzone kosmetyki, a od czasu do czasu skuszę się na jakiś nowy produkt.
Naturalna pielęgnacja twarzy
1. Demakijaż
Do_demakijażu jesienią, zimą i wczesną wiosną stosuję mój dwufazowy płyn DIY, to płyn na bazie hydrolatu i oleju. Jak zrobić dwufazowy płyn do demakijażu poczytasz we wpisie:
Latem, kiedy oleje są zbyt ciężkie i mogą zapychać pory używam od razu produktów myjących (mydeł, żeli).
2. Mycie
Do_mycia twarzy wybieram naturalne mydło lub delikatny płyn myjący. Moja skóra twarzy jest wrażliwa, sucha i naczynkowa, więc wybieram te produkty, które nie wysuszą skóry, a zapewnią czystość i nawilżenie.
Najlepszym produktem ze wszystkich mydełek jakie do tej pory miałam jest mydło ALEPPO.
To cudowne oliwkowo-laurowe mydełko do mycia twarzy i ciała. Zapach niezbyt przyjemny przynajmniej dla mnie, chodź w internecie spotykam się z opiniami, że pachnie ładnie. Na moje szczęście zapach nie jest intensywny i nie utrzymuje się na ciele. Największą zaletą ALEPPO są jego właściwości, to mydło idealnie myje i nawilża moją skórę! Dzięki niemu moja skóra na bardzo długo pozostaje nawilżona i już nie muszę martwić się o jej wysuszenie. Czytałam, że mydło nadaje się również do mycia włosów. Ja jeszcze nie próbowałam.
SKŁAD: oliwa z oliwek, olej laurowy, soda ,woda. Cena mydła zależna jest od zawartości olejku laurowego. Ja mam 50% zawartość oleju. Jestem bardzo zadowolona.
Dla osób z problematyczną, trądzikową i tłustą cerą najlepsze będą mydła lekko wysuszające takie jak: siarkowe, czy czarne.
Ogólnie wybór naturalnych mydeł na rynku jest coraz większy, więc jest w czym wybierać.
3. Tonik
Moimi ulubionymi produktami do tonizacji twarzy są hydrolaty, najbardziej upodobałam sobie hydrolat z kwiatu pomarańczy, za delikatność i świeżość. Więcej o hydrolatach w moim innym wpisie, dowiecie się z niego do czego jeszcze możecie użyć hydrolatu i jaki hydrolat wybrać:
Jakiś czas temu zaopatrzyłam się w odmładzający tonik do twarzy EcoLab.
Daje uczucie przyjemnego odświeżenia, składniki są 95% pochodzenia naturalnego. W składzie: gliceryna, morska woda, ekstrakt jaśminu, alanyl glutamine (humektant), kofeina, kwas hialuronowy i olejek Jojoba. Na okres wiosenno-letni taki tonik to świetna sprawa. Według mnie ładnie pachnie.
4. Zabiegi upiększające
Olejowanie twarzy:
Peelingi:
Raz na jakiś czas (niezbyt często z uwagi na moją suchą i wrazliwą skórę) peelinguję twarz naturalnymi produktami. Są to zazwyczaj peelingi z nasion roślin połączone z olejem. Używałam już nasion róży, wiesiołka a także truskawek. Peeling różany przeznaczony jest do skóry suchej i wrażliwej, natomiast peeling z wiesiołka nadaje się do każdego rodzaju cery. Uwielbiam takie naturalne peelingi, świetnie odświeżają skórę, pozostawiając ją gładką, czystą i odżywioną. Kilka słów o peelingu z róży i wiesiołka znajdziesz tu:
Glinki:
Niedawno też odkryłam glinki, które świetnie wpływają na wygląd naszej skóry, nie tylko twarzy. Glinki dostarczają skórze wiele substancji mineralnych oraz pierwiastków, zawierają znaczne ilości krzemu, wapnia, czy magnezu.
Póki co stosowałam tylko białą glinkę, bo jest najdelikatniejsza i zalecana do cery suchej i wrażliwej, ale w zależności od cery możecie wybrać:
– glinkę zieloną – na trądzik i zaskórniki;
– glinkę czerwoną – na naczynka i przy trądziku różowatym
– glinkę żółtą – przypominającą w swoim działaniu glinkę czerwoną, charakteryzuje się większą zawartością żelaza;
– glinkę różową – czyli połączenie 1:1 glinki białej i czerwonej, przeznaczona dla skóry delikatnej;
– glinkę białą – o której już wspominałam wyżej.
O czym zapomniałam? Jakie naturalne kosmetyki Ty polecasz?
Koniecznie daj znać w komentarzu!
___________________________________________________________
Zobacz więcej wpisów z kategorii uroda oraz najważniejsze wpisy:
Glinki po prostu uwielbiam i regularnie wykonuję z nich maseczki 🙂
Mam swoją pielęgnację, ale muszę uzupełnić wiedzę na temat demakijażu i toników. Może skuszę się na podobne produkty, bo również preferuję bardziej naturalne kosmetyki 🙂
Mam glinkę zieloną i polecam też 🙂
http://www.wkrotkichzdaniach.pl – coś na temat szczęścia 🙂
Właściwości myjące Aleppo wynikają z tego, że dołącza się sód do oliwy z oliwek oraz oleju laurowego. Dzięki temu mamy tutaj dwa mocne detergenty (Sodium Olivate, Sodium Laurate), które będą naruszać warstwę hydrolipidową oraz zaburzać pH skóry. Absolutnie nie powinno sie myć buzi mydłem!!
Mycie twarzy zawsze kończę przepłukaniem jej wodą z mojego filtra prysznicowo-kąpielowego z systemem kdf – filtr wychwytuje z wody chlor i fluor dzięki czemu woda nie przesusza skóry – polecam bo działa lepiej niż niejeden kosmetyk.
To ten filtr http://fitaqua.pl/produkt/filtr-prysznicowy/