Naturalna pielęgnacja włosów

Naturalna pielęgnacja włosów

Dzisiejszy post dotyczy mojej pielęgnacji włosów. Mam dla Was propozycję na kilka bardzo fajnych naturalnych produktów, bez SLS’ów, parabenów i silikonów.

Moje włosy są dość długie i ich pielęgnacja wymaga sporo czasu. Są niestety wysoce porowate, niezbyt grube i wymagają wielu zabiegów, że wyglądały na piękne, gładkie i były błyszczące. Mimo olejowania, rezygnacji z wielu chemicznych środków do włosów, prostownicy oraz częstego używania suszarki nigdy nie będą idealnie gładkie.

Przetestowałam już wiele kosmetyków i teraz już wiem, co na moich włosach sprawuje się idealnie. To co mogę polecić to:

Przede wszystkim, jedyna i niezastąpiona szczotka Tangle Teezer, która faktycznie nie ciągnie i nie wyrywa włosów.

Oprócz szczotki, kolejnym wyjątkowym produktem, niezbędnym w mojej kosmetyczce są gumki, ale nie takie zwykłe gumki tylko Invisibobble (trzy czarne), kolorowe gumeczki są bardzo podobne do Invisibobble, kupiłam je w H&M i także sprawują się super.

Invisibobble to gumki do włosów, które nie ciągną i nie wyrywają włosów. Nie ściskją włosów ciasno, dzięki czemu nie powodują bólu tuż przy skórze głowy, co jest częste podczas używania tradycyjnych gumek. Sprężynowa budowa sprawia, że ciasno utrzymują one włosy, ale nie powoduje ściskania ich i nie tworzy widocznych śladów, tak jak to jest w przypadku tradycyjnych gumek do włosów. Dzięki tej właściwości gumki Invisibobble są delikatne dla struktury włosów i nie niszczą ich. 

Teraz czas na moje kosmetyki. Super ziołowa seria kosmetyków z Green Pharmacy bez dodatków SLS, silikonów i parabenów. Kosmetyki te nie są drogie, a do tego ostatnio w rossmanie była na nie promocja.

Moim numerem 1 z olejów jest bezapelacyjnie olejek kokosowy, uwielbiam jego zapach, jest cudowny. Minusem jest to, że przed każdym użyciem trzeba go rozgrzać, ponieważ w temperaturze pokojowej jest w formie stałej.

Przeciwko wypadania, jak i na porost włosów stosuje dwa preparaty: Jantar – chociaż częściej używam go na brwi oraz olejek khadi, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać.

Zdarza mi się używać także innych olejów, najczęściej wybieram olej arganowy, olej łopianowy, olej z granatu lub olej amla. 

Gdy bardzo mi się spieszy, a włosy wyglądają niezbyt dobrze, niestety sięgam bo odrobinę silikonów, a dokładniej po Eliksir Odżywczy. Dla mnie to mniejsze zło, ponieważ w składzie oprócz silikonów znajdziemy wiele różnych naturalnych olejków.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

7 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *